Mr. H.U. Huguenin

foto Mr. H.U. Huguenin
bron: Gemeentearchief Den Haag

Rechter uit Sneek die in 1850 voor het gelijknamige district tot Tweede Kamerlid werd gekozen. Verloor zijn zetel na de Aprilbeweging van 1853, maar keerde in 1854 nog voor een jaar terug in het parlement. Verloor toen zijn zetel omdat hij, na tot schoolopziener te zijn benoemd, niet werd herkozen. Later raadsheer in de Hoge Raad.

'pragmatisch' liberaal
in de periode 1850-1855: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Herman Ulrich

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wolvega (grietenij Weststellingwerf, Frl.), 23 november 1808

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 7 oktober 1873

3.

Partij/stroming

stroming(en)
'pragmatisch' liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Sneek)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 juli 1854 tot 6 november 1855 (voor het kiesdistrict Sneek)
  • schoolopziener, achtste schooldistrict van Friesland (Sneek en omgeving), van november 1855 tot mei 1860
  • raadsheer Hoge Raad der Nederlanden, van 23 juni 1860 tot 7 oktober 1873 (benoemd bij K.B. van 30 mei 1860)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vicepresident College van Regenten Huis van Arrest te Sneek, van 21 oktober 1842 tot mei 1860

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over justitiële onderwerpen

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1860 stond hij als vijfde op de aanbevelingslijst voor benoeming als raadsheer in de Hoge Raad. De Tweede Kamer plaatste hem echter als eerste op de voordracht, vóór K.A. Meeussen. Eerste op de aanbevelingslijst was C. Sleeswijk Vening.

uit de privésfeer
  • Nam in 1831 deel aan de Tiendaagse Veldtocht
  • Zijn vader was kapitein der infanterie en maire van Sonnega

verkiezingen (3/4)
  • Versloeg in 1852 P.J. Costerus en J.F. van Reede van Oudtshoorn (a.r.)
  • Werd in 1853 verslagen door de conservatieven jhr. W.E. Engelen en C. Sleeswijk Vening
  • Versloeg in 1854 zowel bij periodieke als tussentijdse verkiezingen B. Rinia van Nauta

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.