Th.S.J. (Theo) Hooij

foto Th.S.J. (Theo) Hooij
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke Haarlemse wijnkoper. Vertegenwoordiger van de katholieke middenstandsorganisatie in Tweede en Eerste Kamer en voorzitter van de vaste Tweede Kamercommissie voor Middenstand. Krachtig pleitbezorger van een kinderbijslagregeling voor (kleine) zelfstandigen.

KVP
in de periode 1946-1966: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Theodorus Simon Johan (Theo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Schoten (thans gem. Haarlem), 24 oktober 1904

overlijdensplaats en -datum
Ubbergen (Gld.), 25 juni 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid tijdelijke gemeenteraad van Haarlem, van 21 november 1945 tot 2 september 1946
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 juni 1946 tot 3 juli 1956
  • lid gemeenteraad van Haarlem, van 2 september 1946 tot 1960
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 20 september 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid bestuur Stichting van de Arbeid, omstreeks 1952
  • commissaris diverse bedrijven

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor de Middenstand (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 juli 1952 tot 18 september 1952

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder middenstandszaken van de KVP-Tweede en Eerste Kamerfracties. In de Tweede Kamer aanvankelijk ook woordvoerder sociale zaken en defensie. Voerde verder het woord bij behandeling van enkele belastingwetten.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stelde zich in 1956 niet meer kandidaat vanwege de onmogelijkheid zijn maatschappelijke functies te combineren met zijn Kamerlidmaatschap
  • Zat in 1959 in een comité dat bij de Tweede Kamerverkiezingen een voorkeursactie voerde voor de Haagse KVP-middenstandswoordvoerder in de KVP-fractie, mr. F.J.H. Bachg

uit de privésfeer
Zijn vader was wethouder van Schoten en lid van Provinciale Staten van Noord-Holland

verkiezingen
  • Werd in 1956, 1960 en 1963 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.