O.B. 't Hooft van Benthuizen

foto O.B. 't Hooft van Benthuizen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Landeigenaar en waterschapsbestuurder uit de Hoekse Waard, die ruim zestien jaar Eerste Kamerlid was. Kamerlid dat alleen in commissieverband actief was en vrijwel nooit het woord voerde.

'pragmatisch' liberaal
in de periode 1849-1865: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Otto Boudewijn

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maasdam (Z.H.), 15 november 1802

overlijdensplaats en -datum
Dordrecht, 30 mei 1878

3.

Partij/stroming

stroming(en)
'pragmatisch liberaal'

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • landeigenaar en ambachtsheer
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1849 tot 17 september 1865 (voor Zuid-Holland)
  • dijkgraaf hoogheemraadschap "de Zwijndrechtsche Waard", van 1 juni 1862 tot 1 januari 1873

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Raad van Commissarissen HIJSM (Hollandsche IJzeren-Spoorweg Maatschappij)
  • lid Raad van Commissarissen Antwerpen/Rotterdamsche Spoorwegmaatschappij, omstreeks 1870

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Behoorde in 1860 tot de 17 leden die vóór de (verworpen) ontwerp-wet over aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorwegen stemden
  • Stemde in 1865 tegen de ontwerp-wetten tot regeling van de voorwaarden tot verkrijging der bevoegdheid van geneeskundige etc. en inzake de uitoefening van de geneeskunst

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • In Puttershoek is een gemaal naar hem vernoemd
  • Zijn vader was predikant te Dordrecht

verkiezingen
  • Werd in december 1848 door de kiezers van het district Ridderkerk als eerste op de voordracht voor het Eerste Kamerlidmaatschap geplaatst

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.