F. (Floor) den Hartog

foto F. (Floor) den Hartog
bron: Onnes Amersfoort

Liberale landbouw-woordvoerder in de periode 1946-1963. Actieve voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Was zelf werkzaam op een veehouderijbedrijf in de Alblasserwaard en in Frankrijk. Bekleedde diverse functies op het gebied van waterstaat en landbouw. Nuchtere veehouder, die niet eenzijdig lette op de belangen van de landbouw.

PvdV, VVD
in de periode 1946-1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Floris (Floor)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoogblokland (Z.H.), 23 februari 1898

overlijdensplaats en -datum
Hoogblokland (Z.H.), 6 maart 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Liberale Staatspartij "De Vrijheidsbond"
  • PvdV (Partij van de Vrijheid), van 14 maart 1946 tot 24 januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 24 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • dijkgraaf Hoogheemraadschap van de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe, van 1 maart 1942 tot 1 maart 1968
  • waarnemend burgemeester van Hoogblokland, van oktober 1945 tot 1 januari 1946
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 juni 1946 tot 5 juni 1963

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/37)

  • lid bestuur KNLC (Koninklijk Nederlands Landbouw Comité)
  • lid diverse Ruilverkavelingscommissies

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor de Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 september 1953 tot 16 november 1956
  • voorzitter vaste commissie voor Deltazaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 28 april 1958 tot 5 juni 1963

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was landbouw-woordvoerder van de VVD in de Tweede Kamer. Hield zich verder onder meer bezig met waterstaatszaken.
  • Was in 1957 één van de woordvoerders van zijn fractie bij de behandeling van de ontwerp-Deltawet

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1931 en 1935 kandidaat van de Vrijheidsbond bij de Statenverkiezingen in Zuid-Holland

uit de privésfeer
Zijn vader was wethouder van Hoogblokland. Volgde in 1928 zijn in december 1927 overleden vader op als raadslid en wethouder.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.