Jhr. P.M.G. (Pieter) von Fisenne

foto Jhr. P.M.G. (Pieter) von Fisenne
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke ondernemer uit Rotterdam, die daarna actief was als wethouder van Rijswijk en waterschapsbestuurder. Werd op 67-jarige leeftijd jaar Eerste Kamerlid en bleef dat zes jaar. Sprak vooral over waterstaatkundige zaken. Door dagblad Het Centrum omschreven als een gentleman in al zijn doen en laten, en als een vroom, sociaal voelend katholiek.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1904-1910: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Marie Georges (Pieter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 22 september 1837

overlijdensplaats en -datum
Rijswijk (Z.H.), 7 april 1914

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • wethouder van Rijswijk (Z.H.), van 1878 tot 1910
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 2 juli 1890 tot 20 september 1904 (in 1890-1895 voor het kiesdistrict Delft, in 1895-1904 voor het kiesdistrict Zoetermeer)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 20 september 1910 (voor Zuid-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/14)

  • voorzitter "Mengelberg-concerten", tot 7 april 1914
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Société des Galeries" te Scheveningen, tot 7 april 1914

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1908 tot maart 1909

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer enkele malen over waterstaatsaangelegenheden

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stelde zich in 1910 niet langer verkiesbaar, vanwege zijn hoge leeftijd en verminderde gezichtsvermogen

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn echtgenote was een nicht van hem
  • Zijn vader was koopman
  • Had in de Katholieke kerk in Rijswijk een eigen familiebank met een afzonderlijke toegangsdeur. Schonk grote bedragen aan de kerk.

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 13 september 1866

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.