H.J. (Hugo) de Dreu

foto H.J. (Hugo) de Dreu
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Socialistische onderwijzerszoon, die na een opleiding aan een Normaalschool in Nederland en in Nederlands-Indië werkzaam was in het onderwijs. Lid van de Volksraad. Na repatriëring in 1935 actief in de Amsterdamse socialistische beweging. Voorzitter van de raadsfractie van de SDAP. Na de oorlog de eerste socialistische burgemeester van Assen. Lid van de Eerste Kamer, waar hij woordvoerder van de PvdA was over Indonesië, defensie en binnenlandse zaken. Degelijk, welbespraakt bestuurder.

PvdA
in de periode 1947-1960: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hugo Jozias (Hugo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Koudekerke (Zld.), 17 maart 1893

overlijdensplaats en -datum
Assen, 3 juli 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/12)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 februari 1947 tot 27 juli 1948
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1948 tot 18 september 1951
  • burgemeester van Assen, van 1 november 1949 tot 1 april 1958
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1951 tot 20 september 1960
  • lid Provinciale Staten van Drenthe, van 1 juli 1958 tot 6 juni 1962

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • redacteur "De School", van 1936 tot 1937
  • lid Defensiecommissie, omstreeks 1954 tot september 1960

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met defensie, met aangelegenheden inzake overzeese gebiedsdelen en met binnenlandse zaken (ambtenaren en pensioenen).

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was in 1946 en 1948 Eerste Kamerkandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • Werd in 1951, 1952 en 1956 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.