Mr. W.H.J. Derks

foto Mr. W.H.J. Derks
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

KVP-bestuurder uit Utrecht, die in 1946 Tweede Kamerlid werd en dat bijna twee jaar bleef. Zoon van een bankier. Lange tijd advocaat; een functie die hij zevenenhalf jaar combineerde met het wethouderschap van Utrecht. Speelde in die functie een belangrijke rol bij de naoorlogse stadsuitbreidingen van Utrecht, zoals in Tuindorp, Hoograven en Kanaleneiland.

KVP
in de periode 1946-1948: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Hubertus Johannes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 18 augustus 1915

overlijdensplaats en -datum
Zeist, 19 maart 1991

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Kathlolieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1946 tot 27 juli 1948
  • lid gemeenteraad van Utrecht, van 6 september 1949 tot 4 september 1962
  • wethouder (van openbare werken en volkshuisvesting) van Utrecht, van 2 januari 1954 tot 4 september 1962

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Comité tot behoud van de Utrechtse Opera, 1953
  • lid Raad van Toezicht N.V. Nederlandse Televisie Maatschappij i.o., 1962

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met justitie en binnenlandse zaken

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.