Mr. J.J. van Deinse

Advocaat en rechter uit Goes, die na de Aprilbeweging van 1853 als conservatieve afgevaardigde van het district Goes werd gekozen. In de Tweede Kamer had vooral het binnenlands bestuur zijn belangstelling, maar hij sprak ook over andere onderwerpen. Zijn politieke loopbaan eindigde toen hij rechtbankpresident werd.

conservatief
in de periode 1853-1859: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Joannes Jacobus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 10 augustus 1791

overlijdensplaats en -datum
Goes, 15 mei 1870

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • president Arrondissementsrechtbank te Goes, van 1 augustus 1859 tot 1 oktober 1869 (benoemd bij K.B. van 30 juli 1859)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juni 1853 tot 12 augustus 1859 (voor het kiesdistrict Goes)
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 25 september 1850 tot juli 1853 (voor het kiesdistrict Goes)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde regelmatig het woord bij voorstellen tot vereniging van gemeenten en bij onderwerpen betreffende de accijnzen, het armbestuur, militaire aangelegenheden en justitie

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was predikant en schoolopziener

verkiezingen (3/4)
  • Versloeg in 1856 B.P.G. van Diggelen (lib.)
  • Versloeg in 1853 Ph.J. Bachiene (lib.)
  • Werd in 1850 na herstemming verslagen door Ph.J. Bachiene (lib.)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.