Drs. A.L.J. (Toon) Coenen

foto Drs. A.L.J. (Toon) Coenen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In Limburg geboren econoom uit de Haarlemmermeer, die een kleine vijf jaar Eerste Kamerlid voor de KVP was. Was in zijn woonplaats wethouder en voorts Statenlid in Noord-Holland. Als Eerste Kamerlid voerde hij vooral het woord over sociale zaken en ontwikkelingssamenwerking,

KVP
in de periode 1966-1971: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Antonius Ludovicus Josephus (Toon)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Horst (Lb.), 1 april 1915

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 29 september 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 6 juni 1962 tot 1 februari 1967
  • wethouder (van sociale zaken en volksgezondheid) van Haarlemmermeer, van 4 september 1962 tot 6 september 1966
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1966 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Interdiocesane Katholieke Middenstandsbond, vanaf november 1962
  • voorzitter KAVB (Koninklijke Algeemene Vereeniging voor Bloembollencultuur), vanaf 1 mei 1969 (nog in 1974)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder sociale zaken en buitenlandse zaken van de KVP-Eerste Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was hoofd van een lagere school en later rijksinspecteur van het lager onderwijs en gemeenteraadslid in Helmond

verkiezingen
  • In 1966 gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.