P.A. (Piet) Burggraaf

foto P.A. (Piet) Burggraaf
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Gemeenteraadslid, partijvoorzitter en Tweede Kamerlid voor de PSP. Van huis uit streng gereformeerd werd hij pacifist en socialist. Werd na vier jaar Kamerlidmaatschap (adjunct-)directeur van een vormingscentrum in Oosterhesselen. Verliet in 1974 de PSP en stapte over naar de PvdA. Was ook actief in de vereniging Nederland-DDR.

PSP
in de periode 1963-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Pieter Adriaan (Piet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alphen aan den Rijn, 19 oktober 1931

overlijdensplaats en -datum
Groenekan (gem. De Bilt), 5 januari 2019

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), van januari 1957 tot november 1974
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van november 1974 tot 1991
  • GroenLinks

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 december 1963 tot 22 februari 1967
  • part-time docent maatschappelijke vorming, Bibliotheek en Documentatie Academie te Deventer, van 1973 tot 1975
  • voorzitter (bezoldigd) wooncentrum-verpleeghuis voor lichamelijk gehandicapten "Nieuw Unicum" te Zandvoort, van 1983 tot 1 november 1993

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • voorzitter Vereniging Nederland-DDR, van 1979 tot 7 oktober 1990
  • lid bestuur/secretaris Exlibriswereld, van 1998 tot 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met sociale zaken, onderwijs, cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en sociaal-economische zaken

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam in november 1960 ontslag als gemeenteraadslid vanwege drukke werkzaamheden
  • Trad uit de PSP uit onvrede over radikalistische tendensen

uit de privésfeer
  • Zijn derde zoon en diens echtgenote kwamen in november 1994 om het leven door koolmonoxydevergiftiging

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.