H.E. van den Brule

foto H.E. van den Brule
bron: Persoonlijkheden

Bloemenwinkelier en Tweede Kamerlid uit Rotterdam die vooral een belangrijke rol speelde in de gemeentepolitiek. In het interbellum als vertegenwoordiger van de katholieke middenstandsorganisaties lid van de Tweede Kamer. Was echter geen woordvoerder op dat gebied, maar hield zich onder meer bezig met verkeer en sociale zaken. Vanaf 1947 elf jaar wethouder van Rotterdam voor de KVP.

RKSP, KVP
in de periode 1936-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hubertus Eduardus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 17 juni 1889

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 10 februari 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 juni 1936 tot 8 juni 1937
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1937 tot 4 juni 1946
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 2 september 1946 tot 2 september 1958
  • wethouder (van sociale zaken, personeelszaken en pensioenen en later gemeentebedrijven) van Rotterdam, van 5 juni 1947 tot 2 september 1958

gevangenschap/internering
geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van 4 mei 1942 tot 17 december 1942

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter College van Beheer Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland (als wethouder)
  • lid Raad van Commissarissen N.V. Electriciteitsbedrijf Zuid-Holland (als wethouder)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer over verschillende onderwerpen, onder meer binnenlandse zaken, verkeer en sociale zaken

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hem werd in 1937 door het partijbestuur verzocht zijn benoeming niet te aanvaarden, maar hij ging hiertegen met succes in beroep bij de partijraad
  • Werd in 1947 wethouder na uitbreiding met KVP en ARP van het tot dan uit PvdA en CPN bestaande college. In september 1946 had hij samen met A. Hogeweg afgezien van het wethouderschap.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.