M.F. (Rinus) Broos

foto M.F. (Rinus) Broos

Metaalbewerker en vakbondsman uit Bergen op Zoom die een klein jaar Tweede Kamerlid voor de KVP was. In zijn woonplaats al voor de oorlog actief als raadslid en vanaf 1949 eenentwintig jaar wethouder. Tevens twintig jaar Statenlid. Te kort Kamerlid om in die functie een grote rol te spelen.

KVP
in de periode 1962-1963: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marinus Franciscus (Rinus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 23 juli 1900

overlijdensplaats en -datum
Bergen op Zoom, 8 februari 1995

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • RKSP (Rooms-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid gemeenteraad van Bergen op Zoom, van 2 september 1946 tot 1 september 1970
  • wethouder (o.a. van volkshuisvesting) van Bergen op Zoom, van 6 september 1949 tot 1 september 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 mei 1962 tot 5 juni 1963

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • medewerker "De Volkskrant"
  • lid Kamer van Koophandel en Fabrieken van Breda, vanaf 1951

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft als Kamerlid nooit het woord gevoerd

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Stond in 1959 op de vijfentwintigste (onverkiesbare) plaats op de KVP-kandidatenlijst in de kieskringen Tilburg en Den Bosch. Kwam in 1962 in de Kamer, nadat zes hogergeplaatste kandidaten hadden bedankt.
  • Stond in 1963 op de vijfentwintigste (onverkiesbare) plaats op de KVP-kandidatenlijst in de kieskringen Tilburg en Den Bosch

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.