Mr. J.J.Th. (Jeanette) ten Broecke Hoekstra

foto Mr. J.J.Th. (Jeanette) ten Broecke Hoekstra
bron: Beeldbank Nationaal Archief

VVD-Tweede Kamerlid. Liberale officiersdochter met veel leidende functies op het gebied van de kinderzorg en vrouwenarbeid. Welbespraakte sociaal voelende juriste met belangrijke inbreng in debatten over volksgezondheid en maatschappelijk werk, zowel in de Tweede Kamer als in de gemeenteraad van Den Haag. Zette zich eind jaren vijftig/begin jaren zestig vooral in voor gerepatrieerden uit Indonesië.

VVD
in de periode 1956-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jeanette Johanna Theodora (Jeanette)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Teteringen, 17 december 1901

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 12 augustus 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdV (Partij van de Vrijheid), van maart 1946 tot januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • ambtenaar (rang: hoofdcommies) Rijksarbeidsbureau, ministerie van Sociale Zaken, van 1946 tot 1956
  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 6 september 1949 tot 1 september 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 22 februari 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Nationale Vrouwenraad
  • lid International Alliance of Women

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor de Repatriëring uit Indonesië (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 oktober 1963 tot 20 september 1966
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel wijziging art. 240bis en intrekking art. 451ter (verkoop anti-conceptionele middelen) WvS en ontwerp-Wet op de medische hulpmiddelen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 oktober 1966 tot 22 februari 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Voerde in 1960 namens haar fractie het woord bij de behandeling van de ontwerp-Wet op de dierenbescherming
  • Was in 1964 één van de woordvoerders van haar fractie bij de behandeling van de ontwerp-Drank- en Horecawet

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was tegenstandster van de Kinderbijslagwet en kwam op voor de belangen van alleenstaanden
  • In oktober 1961 één van de 12 parlementsleden, die een verklaring ondertekende waarin 200 personen aandrongen op het nakomen door Nederland van de belofte inzake het zelfbeschikkingsrecht van Nieuw-Guinea

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.