J. (Jan) Breebaart Kzn.

foto J. (Jan) Breebaart Kzn.
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

West-Friese boer, die eind negentiende/begin twintigste eeuw Eerste Kamerlid was voor de liberalen. Typische vertegenwoordiger van de rijke Noord-Hollandse veeboeren, met vele functies op waterstaat- en landbouwkundig gebied. Ging al op zijn twaalfde werken en was later aannemer van onder meer wegen in Dirkshorn en Barsingerhorn, van havenwerken in Rotterdam en in de vestingbouw. Bevorderde de vee- en paardenhouderij in Noord-Holland. Was tijdens in de eenentwintig jaar dat hij in de Eerste Kamer zat, ondanks zijn stoere gestalte en markante gezicht, geen opvallend lid.

liberaal
in de periode 1892-1913: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Andijk (N.H.), 11 september 1833

overlijdensplaats en -datum
Winkel (N.H.), 15 mei 1913

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid gemeenteraad van Winkel, van 3 september 1855 tot 15 mei 1913
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 25 januari 1892 tot 23 juli 1904 (voor Noord-Holland)
  • wethouder van Winkel, van 25 april 1896 tot 15 maart 1907
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1904 tot 15 mei 1913 (voor Noord-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/20)

  • lid bestuur Nederlandsch Landbouw Comité
  • voorzitter bestuur Johannis Kerkhovenpolder in de provincie Groningen, omstreeks 1907

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van maart 1907 tot september 1907
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1910 tot december 1910

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer met name over financiën, waterstaat en arbeid

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was lid van Provinciale Staten van Noord-Holland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.