Jhr.Mr. J.W.M. Bosch van Oud-Amelisweerd

foto Jhr.Mr. J.W.M. Bosch van Oud-Amelisweerd
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Utrechtse edelman, die het presidentschap van de rechtbank in Utrecht negen jaar combineerde met het lidmaatschap van de Eerste Kamer. Was daarvoor advocaat, werkzaam bij het Openbaar Ministerie en rechter. Zijn vader was gedeputeerde van Utrecht, zijn grootvader Eerste Kamerlid. Legde zich in 1917 node neer bij de invoering van het algemeen (mannen)kiesrecht.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1914-1923: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Willem Marie

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 22 september 1860

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 23 maart 1941

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • vicepresident Arrondissementsrechtbank te Utrecht, van 1 januari 1910 tot 1 september 1911
  • president Arrondissementsrechtbank te Utrecht, van 1 september 1911 tot 1 november 1927
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 oktober 1914 tot 18 september 1923 (voor de provincie Utrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • voorzitter Raad van toezicht Utrechtsche Hypotheekbank
  • kerkmeester R.K. parochie "Heilig Hart van Jezus" te Utrecht-Oudwijk

afgeleide functies, presidia etc.
lid Commissie van Rapporteurs over de voorstellen tot Grondwetsherziening (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1917 tot mei 1917

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met justitiële onderwerpen en binnenlands bestuur (Grondwet)

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van D. Blankenheym, buitengewoon Tweede Kamerlid en Eerste Kamerlid (en Kamervoorzitter)
  • Zijn vader was advocaat, lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht en gemeenteraadslid van Utrecht en curator van de Hogeschool te Utrecht

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.