Jhr.Mr. F.L.H.J. Bosch van Drakestein

foto Jhr.Mr. F.L.H.J. Bosch van Drakestein
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Amsterdamse rechter uit een Utrechtse adellijke familie, die zestien jaar Eerste Kamerlid was. Zijn vader, die onder meer burgemeester van Utrecht was, werd in 1829 in de adelstand verheven. Als Eerste Kamerlid nam hij vrijwel nooit aan de debatten deel, maar beperkte hij zich tot stemmen.

conservatief
in de periode 1850-1866: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Lodewijk Herbert Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 17 november 1799

overlijdensplaats en -datum
Lage Vuursche (gem. Baarn), 8 juli 1866

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • rechter Arrondissementsrechtbank te Amsterdam, van 1 september 1841 tot 1 oktober 1856
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 19 september 1853 (voor Noord-Holland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 2 december 1853 tot 4 oktober 1856 (voor Noord-Holland)
  • raadsheer Provinciaal Gerechtshof te Amsterdam, van 1 oktober 1856 tot 8 juli 1866
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 december 1856 tot 8 juli 1866 (voor Noord-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van (Noord-)Holland

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1858 tot april 1859

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Behoorde in 1859 tot de 16 leden die vóór een (verworpen) wetsvoorstel stemden over herziening van het tarief voor in- en uitvoerrechten
  • Behoorde in 1860 tot de 20 leden die tegen de (verworpen) ontwerp-wet over aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorwegen stemden

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was lid van de departementale Rekenkamer, maire en burgemeester van Utrecht en lid van Provinciale Staten van Utrecht
  • Zijn oudste zoon was gehuwd met een dochter van J.W.H. Bosch, Eerste Kamerlid
  • Zijn dochter was gehuwd met een zoon van H. van Sonsbeeck, staatsraad en minister

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.