Mr. C.C.A. Beens

foto Mr. C.C.A. Beens
bron: Gemeentearchief Den Haag

Brabants liberaal-katholiek Tweede Kamerlid, dat aanvankelijk tot de Thorbeckianen behoorde, maar zich later aansloot bij de volgelingen van Fransen van de Putte. Na de advocatuur bekleedde hij diverse functies in de rechterlijke macht. Voerde in de Kamer slechts weinig het woord, maar was wel actief als rapporteur over wetsvoorstellen. In 1868 vervangen door een conservatief-katholiek.

Thorbeckiaan, Puttianen
in de periode 1852-1868: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carolus Cornelius Aloysius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ulvenhout (gem. Ginneken en Bavel, N.Br.), 18 december 1817

overlijdensplaats en -datum
Breda, 10 februari 1887

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • liberaal (Thorbeckiaan), tot 1866
  • liberaal (Puttiaan), vanaf 1866

4.

Hoofdfuncties/beroepen (8/9)

  • griffier kantongerecht te Oosterhout, van 1 september 1846 tot 1 juni 1854
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 1852 tot 26 april 1853 (voor het kiesdistrict Tilburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juni 1853 tot 2 juni 1854 (voor het kiesdistrict Tilburg)
  • kantonrechter te Oosterhout, van 1 juni 1854 tot 1 september 1886
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 juli 1854 tot 13 januari 1859 (voor het kiesdistrict Tilburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 februari 1859 tot 29 december 1863 (voor het kiesdistrict Tilburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 februari 1864 tot 1 oktober 1866 (voor het kiesdistrict Tilburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 november 1866 tot 3 januari 1868 (voor het kiesdistrict Tilburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • regent en voorzitter Oude-Mannenhuis te Breda
  • lid college van regenten Huis van Arrest te Breda, vanaf 12 januari 1867 (nog in 1880)

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Stemde in 1866 vóór de motie-Keuchenius waarin afkeuring werd uitgesproken over het vertrek van minister Mijer vanwege diens benoeming tot Gouverneur-Generaal
  • Stemde in 1867 tegen de begroting van Buitenlandse Zaken

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1854, 1859 en 1864 waren tussentijdse verkiezingen nodig vanweg zijn herbenoeming tot kantonrechter

uit de privésfeer (3/4)
  • Vroeg in 1886 ontslag als rechter wegens zijn gezondheidstoestand
  • Zijn zwager, Andries Kerstens, was burgemeester van Breda (1862-1870)
  • Zijn vader was burgemeester en notaris

verkiezingen (3/10)
  • Werd bij de algemene verkiezingen van 1866 in de eerste ronde gekozen
  • Verloor bij de algemene verkiezingen van 1868 zijn zetel aan F.H.H. Borret
  • Nam in 1871 en 1875 zonder succes deel aan de verkiezingen als kandidaat voor Tilburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.