C.A.A. (Cas) van Beek

foto C.A.A. (Cas) van Beek
bron: Fotobureau Stokvis

KVP-backbencher, die 33 jaar burgemeester van de Kempense plattelandsgemeente Reusel was. Daarnaast 24 jaar Statenlid. Zoon van een schilder; kwam uit een groot Brabants gezin. Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met civiele verdediging en politie. Muziekliefhebber, die componeerde en dirigeerde.

KVP
in de periode 1964-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Caspar Adrianus Antonius (Cas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 14 april 1914

overlijdensplaats en -datum
Reusel, 26 augustus 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 19 juni 1946 tot 3 juni 1970
  • burgemeester van Reusel, van 1 december 1946 tot 1 mei 1979
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1964 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • voorzitter Welvaartsstichting Kempenland, vanaf 1946
  • voorzitter Stichting "Brabantia Nostra", van 1952 tot 1964

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder civiele verdediging en politie en hield zich verder onder meer bezig met gemeentelijke herindelingen (Maastricht en omgeving en eiland Tholen) en de Volkstellingenwet

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.