Mr. G. van Baren

foto Mr. G. van Baren
bron: Persoonlijkheden

Burgemeester van Delft, die midden jaren dertig korte tijd ARP-Tweede Kamerlid was. Afstandelijke, waardige en beheerste magistraat van nogal streng gereformeerde huize. Verhinderde in Delft bijvoorbeeld dat er een jaarlijkse kermis kwam. Begon zijn loopbaan als advocaat in Schiedam, in welke plaats hij ook wethouder was. Was langdurig lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland.

ARP
in de periode 1936-1937: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gerardus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Papekop (Z.H.), 23 februari 1882

overlijdensplaats en -datum
Delft, 26 februari 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 februari 1936 tot 8 juni 1937
  • burgemeester van Delft, van 6 mei 1945 tot 1 januari 1948
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 20 juni 1946 tot 26 februari 1952

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/15)

  • hoogheemraad Hoogheemraadschap van Delfland, vanaf 9 maart 1934
  • lid Adviescommissie Rijksveldwacht, omstreeks 1938

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter BVL (Bijzondere Vrijwillige Landstorm), afdeling Delft, vanaf 1926

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft in de Tweede Kamer slechts één keer gesproken, bij de behandeling van de begroting van Waterstaat voor 1937

9.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • Gedeputeerde van Zuid-Holland (werd in 1925 gevraagd V.H. Rutgers op te volgen toen deze minister werd, maar weigerde)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.