W.P.G. (Wim) Assmann

foto W.P.G. (Wim) Assmann
bron: Fotobureau Stokvis

Serieus, enigszins afstandelijk en weinig op de voorgrond tredend journalist-politicus, geboren en getogen in het Brabantse Roosendaal. Daar was hij verslaggever van de regionale krant De Grondwet (sinds 1941 het Brabants Nieuwsblad) en vanaf 1945 hoofdredacteur. Dat bleef hij tijdens zijn zestienjarig lidmaatschap van de KVP-fractie van 1956 tot 1972, al liet hij de dagelijks leiding over aan zijn adjunct. Hardwerkend Kamerlid dat zich op gedegen wijze bezighield met post- en telefoniezaken, handelsbetrekkingen (vooral in Benelux-verband) en waterstaat.

KVP
in de periode 1956-1972: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Peter Gerard (Wim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 26 augustus 1907

overlijdensplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 27 mei 1993

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • waarnemend hoofdredacteur "Brabants Nieuwblad" te Roosendaal
  • hoofdredacteur "Brabants Nieuwsblad", van 1 april 1945 tot 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 20 maart 1959
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 mei 1959 tot 7 december 1972

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van mei 1967 tot 1973

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp wijziging van de Telegraaf- en Telefoonwet 1904 inzake de verlichting tot het gedogen van telecommunisatiegeleidingen en -apparatuur (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 december 1965 tot juni 1969
  • voorzitter vaste commissie voor Deltazaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 maart 1967 tot 19 september 1967

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer met name bezig met verkeer en waterstaat, PTT-zaken en economische zaken (handelspolitiek) en voorts met milieu en defensie. Hield zich aanvankelijk ook bezig met maatschappelijk werk.

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.