Drs. M.L.J. (Mariëlle) Paul

foto Drs. M.L.J. (Mariëlle) Paul
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD

Mariëlle Paul (1966) is sinds 2 juli 2024 staatssecretaris voor primair en voortgezet onderwijs en emancipatie. Zij was van 23 juli 2023 tot 2 juli 2024 minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs in het demissionaire kabinet-Rutte IV. Van 31 maart 2021 tot 21 juli 2023 en van 6 december 2023 tot 2 juli 2024 was mevrouw Paul Tweede Kamerlid voor de VVD. Daarvoor was zij werkzaam als communicatiedirecteur bij Royal BAM Group NV, was zij vicevoorzitter van de VVD Amsterdam en maakte zij deel uit van het gemeentelijke permanente campagneteam.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, staatssecretaris, minister

Contentssopgave van deze pagina:


1.

Personal data

Surnames
Mariëlle Lucienne Josepha (Mariëlle)

Place and date of birth
Geldrop, 5 November 1966

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Main functions and occupations

  • managementmedewerker, BP (British Petroleum) te Amsterdam, from April 1991 until March 1997
  • group-directeur bedrijfscommunicatie, Hill+Knowlton Strategies, from March 1997 until February 2000
  • mede-eigenaar en senior consultant, Principal Communications, from March 2000 until August 2004
  • managementmedewerker, ABN Amro Bank N.V., from August 2004 until March 2013
  • directeur bedrijf- en salescommunicatie, Sanoma, from May 2013 until April 2015
  • wereldwijd directeur communicatie, Porticus, from May 2015 until September 2016
  • wereldwijd directeur communicatie, Royal BAM Group NV, from 1 April 2017 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021 until 21 July 2023
  • minister zonder portefeuille, minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs, from 21 July 2023 until 2 July 2024 (benoemd bij K.B. van 18 juli 2023)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 December 2023 until 2 July 2024
  • staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (voor Primair en Voortgezet Onderwijs en Emancipatie), from 2 July 2024

4.

Party political functions

Previous
  • lid permanente campagnecommissie, VVD Amsterdam, from January 2017 until January 2018
  • lid bestuur en vicevoorzitter, VVD Amsterdam, from November 2017 until July 2023

5.

Other positions

Previous
  • lid Raad van Toezicht Oude Kerk Amsterdam, from January 2020

Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 9 February 2022 until 21 July 2023
  • ondervoorzitter Tijdelijke Commissie Corona (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 26 September 2022 until 21 July 2023 (waarnemend voorzitter sinds november 2022)
  • rapporteur wetsvoorstel Onderwijshuisvesting (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Paul van Meenen, D66)

6.

Education

Primary education
  • lagere Agnesschool te Heeze

Secondary education
  • "Gymnasium Augustinianum" te Eindhoven, from 1979 until 1985

Academic education
  • internationaal recht, Universiteit Leiden, from 1985 until 1991

7.

Miscellaneous

Private life
  • Zij groeide op in Heeze