Drs. M.C.I. (Marieke) van der Werf

foto Drs. M.C.I. (Marieke) van der Werfvergrootglas Marieke van der Werf (1959) was van 11 januari 2011 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid van het CDA. Zij was onder communicatie-adviseur bij een groot kantoor in Amsterdam en mede-eigenaar van adviesbureau Nieuwe Maan. Mevrouw Van der Werf was voor haar Kamerlidmaatschap werkzaam als programmadirecteur Natuur- en Milieu-Educatie. Zij was tevens duo-raadslid in Amsterdam. Als Kamerlid hield zij zich vooral bezig met duurzaamheid en het cultuurbeleid.

CDA
in de periode 2011-2012: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Maria Catharina Ida (Marieke)

personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 8 november 1959

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

hoofdfuncties en beroepen

  • medewerker "Van Sluis Consultants" te Amsterdam, van 1990 tot 1995 
  • communicatie-adviseur "Van Sluis Consultants" te Amsterdam, van 1995 tot 1998 
  • lid raad stadsdeel Amsterdam-Oud-Zuid, van 2002 tot 2006 
  • zelfstandig communicatie-adviseur, maatschap "Nieuwe Maan Communicatie Adviesgroep", van 1998 tot december 2009 
  • programmamanager landelijk programmabureau, NME (Natuur- en Milieueducatie), Agentschap NL, van september 2009 tot januari 2011 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 januari 2011 tot 20 september 2012 
  • directeur MW Adviesgroep, vanaf januari 2013 (strategieën voor energie en grondstoffen om 'groene groei' te realiseren) 

partijpolitieke functies

vorige
  • duo-raadslid gemeenteraad van Amsterdam, van 1 januari 2008 tot 11 maart 2010 

nevenfuncties

huidige
  • spreker/dagvoorzitter "SpeakersAcademy", vanaf juni 2010 
  • lid Raad van Advies duurzaamconsumentenplatform "Nudge", vanaf januari 2012 
  • lid Raad van Advies Acrres, vanaf januari 2012 

vorige
  • diverse bestuursfunctie in studententijd: preses dispuut ASC/AVSV, bestuurslid toneelvereniging "Kotthurne", hoofdredacteur verenigingsblad "Honestum" 
  • lid bestuur R.K. parochie "O.L. Vrouw van de Vrede", van 1988 tot 1998 
  • lid bestuur Amsterdamse Dansacademie "Lucia Marthas", van 2001 tot september 2009 
  • projectleider 'Amsterdam met hart en ziel' 
  • lid Nederlandse delegatie voor de VN-Commissie voor duurzame ontwikkeling, 2007 
  • lid Nederlandse delegatie voor de VN-Commissie voor duurzame ontwikkeling, 2008 
  • gastdocent 'Cradle to Cradle', Universiteit Utrecht 

opleiding

voortgezet onderwijs
  • atheneum-a, "Titus Brandsma College" te Dordrecht 

hoger beroepsonderwijs
  • opleiding tot balletlerares, Dansacademie "Lucia Marthas", van 1980 tot 1986 

academische studie
  • Nederlands, Universiteit van Amsterdam, van 1978 tot 1986 

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was huisarts, haar moeder was enige jaren inkoopster lederwaren bij V&D

woonplaats
Amsterdam

publicaties/bronnen

publicaties
  • "Milieu en communicatie: inzichten in communicatie op de groene markt" (1993) 
  • "Cradle to cradle in bedrijf" (2009) 

familie/gezin

kinderen
3 kinderen (onder wie een tweeling)

familierelaties
Achternicht (tantezegster) van A.M. van der Werf-Terpstra, Tweede en Eerste Kamerlid

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.