Drs. R.W. (Raymond) Knops

foto Drs. R.W. (Raymond) Knopsvergrootglas

Raymond Knops (1971) is sinds 11 oktober 2005 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA (met onderbrekingen van 30 november 2006 tot 1 maart 2007 en van 17 juni tot 7 september 2010). De heer Knops was in 1999-2005 wethouder van Horst aan de Maas en daarvoor beroepsofficier. Hij is woordvoerder buitenlandse zaken en defensie. Eerder was hij ook woordvoerder wonen. In 2011-2014 was de heer Knops voorzitter van de vaste commissie voor Europese Zaken. Hij is fractiesecretaris en lid van het Presidium.

CDA
in de periode 2005-heden: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Raymond Willem (Raymond)

personalia

geboorteplaats en -datum
Hegelsom (gem. Horst), 10 november 1971

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

hoofdfuncties en beroepen

  • tactical officer Hawk, Koninklijke Luchtmacht, Groep Geleide Wapens De Peel (GGWDP), 1995
  • plaatsvervangend Fire Platooncommandant en Officier Electronische Oorlogsvoering, Groep Geleide Wapens De Peel (GGWDP), van 1996 tot 1998
  • plaatsvervangend commandant Cadettensquadron, KMA (Koninklijke Militaire Academie) te Breda, van 1998 tot 1999 (verantwoordelijk voor de opleiding van ongeveer 300 luchtmachtcadetten)
  • lid gemeenteraad van Horst (vanaf 1 januari 2001 Horst aan de Maas), van 14 april 1998 tot 14 maart 2002
  • belast met de projectcoördinatie van de implementatie van het INK-model op luchtmachtbasis, Groep Geleide Wapens De Peel (GGWDP) te Venray, vanaf 1999 (1 dag per week)
  • wethouder (voor economische- en agrarische Zaken, ruimtelijke ordening, verkeer, milieu en volkshuisvesting) van Horst, van 1999 tot 1 januari 2001
  • wethouder (voor economische zaken, agribusiness, recreatie en toerisme en strategische projecten) van Horst aan de Maas, van 1 januari 2001 tot oktober 2005 (tevens locoburgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 oktober 2005 tot 30 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 2007 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 7 september 2010

activiteiten

als parlementariër
  • In 2010-2011 was hij tevens woordvoerder asielbeleid
  • Op zijn voorstel werden (dertigleden)debatten gehouden over het aan banden leggen van woningcorporaties en over een mogelijk EU-lidmaatschap voor Turkije
  • Bracht in 2015 een initiatiefnota uit over bouwsparen (34.149)
  • Diende in 2016 samen met Han ten Broeke (VVD) een initiatiefwetsvoorstel in om gewapende particuliere beveiligers toe te staan op de koopvaardij (34.558)

wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was trombonist bij fanfare "Sint Hubertus" in Hegelsom

woonplaats
Hegelsom

e-mailadres
r.knops@tweedekamer.nl

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.