Mr. I. (Ineke) Dezentjé Hamming

foto Mr. I. (Ineke) Dezentjé Hammingvergrootglas Ineke Dezentjé Hamming (1954) was van 3 juni 2003 tot 9 november 2011 Tweede Kamerlid voor de VVD. Sinds 2011 is zij voorzitter/directeur van FME-CWM, de werkgeversorganisatie van bedrijven in de (technologische) industrie. Mevrouw Dezentjé was eerder werkzaam als hoofd p.r. en (later) directeur van Rotterdam Port Promotion Council te Rotterdam. In de Tweede Kamer hield zij zich onder meer bezig met beleid rond de AOW en pensioenen en met onderwijs en jeugdbeleid. Zij was in 2010-2011 voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

VVD
in de periode 2003-2011: lid Tweede Kamer

voornaam (roepnaam)

Ineke (Ineke)

personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 15 september 1954

partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

hoofdfuncties en beroepen

  • diverse managementondersteunde functies, van 1972 tot 1973 
  • stewardess "Deutsche Lufthansa" te Frankfurt, van 1974 tot 1978 
  • hoofd public relations, containerbedrijf ECT Rotterdam, van 1978 tot 1989 
  • hoofd public relations & advertising, "Van Leeuwen Buizen" te Zwijndrecht, van 1989 tot 1993 
  • directeur "Rotterdam Port Promotion Council" te Rotterdam, van 1993 tot 2003 
  • lid gemeenteraad van Cromstrijen (Z.H.), van 14 maart 2002 tot december 2004 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 9 november 2011 
  • voorzitter/directeur FME-CWM, werkgeversorganisatie van bedrijven in de (technologische) industrie, vanaf 15 november 2011 

partijpolitieke functies

vorige
  • lid commissie van advies financiën, economische zaken en m.k.b. 
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Cromstrijen, van 2002 tot december 2004 

nevenfuncties

huidige
  • columnist "Mainport News", vanaf 2004 
  • lid Raad van Toezicht "Maritiem Museum Rotterdam", vanaf 2005 
  • lid Raad van Toezicht "Het Oogziekenhuis Rotterdam", vanaf juli 2011 
  • lid bestuur PUM Netherlands senior experts, vanaf maart 2013 
  • voorzitter Raad van Advies Stichting TechniekTalent.nu, vanaf 8 april 2013 
  • voorzitter CEEMET, vanaf september 2014 

vorige
  • gastdocente havenmarketing, HES (Hogeschool voor Economische Studies) te Rotterdam, van 1996 tot 1999 
  • lid Raad van Commissarissen uitgeverij "Havenkoerier", vanaf 1996 
  • lid algemeen bestuur havenondernemingsvereniging, SVZ 
  • lid pr/pa commissie Nederland Distributieland 
  • adviseur Ahoy Interfreight Comité 
  • penningmeester Stichting "Industrieel Toerisme" 
  • lid Mainportkring Kamer van Koophandel te Rotterdam 
  • lid bestuur Stichting "Rotterdam Port Events" 
  • lid bestuur Commissie Havens Drechtsteden 
  • lid commissie beroepenveld, Inholland Hogeschool voor Communicatie 
  • voorzitter Clubhuis Activiteiten Commissie, Golfclub Cromstrijen 
  • lid Studiefonds Dirkzwager 
  • lid bestuur Stichting "Nieuw Leiderschap", vanaf 2004 
  • columnist Radio Rijnmond, van 2004 tot 2005 
  • lid Raad van Toezicht ROC "Da Vinci College" Dordrecht, vanaf 2005 
  • lid ledenraad Rabobank Rotterdam 
  • voorzitter Raad van Advies "Dolphin Fund" 
  • voorzitter Golfclub Cromstrijen 

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 december 2006 tot april 2007 
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 april 2007 tot 29 november 2007 
  • lid werkgroep jeugdzorg uit de algemene commissie voor Jeugd en Gezin (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 december 2009 tot mei 2010 
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 oktober 2010 tot 9 november 2011 

opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.b.s.-a, "Hervormd Lyceum Zuid" te Amsterdam, tot 1972 

hoger beroepsonderwijs
  • bedrijfskunde, Stichting Bedrijfskunde Rotterdam, tot 1989 

academische studie
  • Nederlands recht: privaatrechtelijke studierichting, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1982 tot 1987 (avondstudie) 

overige opleidingen
  • public relations (NGPR diploma), tot 1981 
  • topkadertraining Haya van Somerenstichting, 2004 

activiteiten

als parlementariër
  • Was in de periode 2006-2010 woordvoerster primair, voortgezet en beroepsonderwijs, kinderopvang, peutertoetsen, opvoedingsondersteuning, leerplicht en volwasseneneducatie) en jeugdzorg en -criminaliteit 
  • Diende in 2006 samen met Ferd Crone (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over rechtsbescherming van belastingplichtigen bij controlehandelingen van de fiscus. Er komt een beroep- en bezwaarprocedure tegen informatieverzoeken van de belastinginspectie. Het wetsvoorstel werd in 2011 wet. Als medeverdediger trad na het vertrek van Crone eerst Paul Tang en daarna Ed Groot op. 

wetenswaardigheden

woonplaats
Numansdorp

e-mailadres
i.dezentjehamming@tweedekamer.nl

hobby's
  • golf 
  • zeezeilen 
  • opera 
  • gastronomie 

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
Klaas Broekhuizen en Ariane Kleijwegt, "'Neelie Kroes is mijn grote voorbeeld'", Het Financieele Dagblad, 15 september 2011

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.