L.J.P.M. (Léon) Frissen

foto L.J.P.M. (Léon) Frissenvergrootglas Limburgse CDA'er die zichzelf via de gemeenteadministratie en in zijn partij ontwikkelde en acht jaar lid van de Tweede Kamer was. Voerde het woord over welzijn, onderwijs en binnenlandse zaken. Meer een doener dan een denker, waardoor hij als parlementariër niet tot zijn recht kwam. Behoort tot de rechtervleugel van het CDA. Bepleitte als Kamerlid met enige regelmaat dat het CDA een voorbeeld moest nemen aan de Beierse CSU. Nadat hij niet was herkozen, volgde een benoeming tot burgemeester. Was als bestuurder zeer actief in de handbalsport. Was van 1 juli 2005 tot 1 juli 2011 Commissaris van de Koningin in Limburg. Sinds 17 september 2015 is hij waarnemend burgemeester van Schinnen.

CDA
in de periode 1986-2011: lid Tweede Kamer, Commissaris van de Koning(in)

voornamen (roepnaam)

Leonardus Johannes Petrus Maria (Léon)

personalia

geboorteplaats en -datum
Beek (Lb.), 24 juni 1950

levensbeschouwing
Rooms-Katholiek

partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1975 (rechtstreeks lid)

hoofdfuncties en beroepen

  • beleidsambtenaar gemeente Bingelrade, van 1971 tot 1975
  • gemeentesecretaris van Bingelrade en van Jabeek, van 1975 tot november 1979
  • directeur CDA-bureau Limburg te 's-Gravenhage, van 15 november 1979 tot 3 juni 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 17 mei 1994
  • burgemeester van Arcen en Velden, van 8 juli 1994 tot 1 januari 2001
  • burgemeester van Horst aan de Maas, van 1 januari 2001 tot 1 juli 2005 (ontstaan na samenvoeging van Broekhuizen, Grubbenvorst en Horst)
  • Commissaris van de Koningin in Limburg, van 1 juli 2005 tot 1 juli 2011
  • waarnemend burgemeester van Schinnen, vanaf 17 september 2015

activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder welzijn, (primair) onderwijs, luchtvaart, sport en binnenlands bestuur van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met regionale economische zaken.

wetenswaardigheden

woonplaats
Maastricht

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
T. van Rijckevorsel en H. Enkelaar, "Wie is Wie in de Tweede Kamer?" (1988)

uitgebreide versie

uitgebreide versie
Van deze pagina bestaat een uitgebreide versie met partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding, wetenswaardigheden etc. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft. reageer

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.