Mr. P.J.D. (Patricia) Remak

Foto Mr. P.J.D. (Patricia) Remak Enthousiast VVD-Tweede Kamerlid, dat in 1998 een opvallende entree maakte doordat zij in traditionele Surinaamse kleding verscheen. Haar ouders waren in 1958 in Nederland komen wonen. Was in het stadsdeel Amsterdam-Zuidoost (de Bijlmer) wethouder van welzijn, sport en financiën. Hield zich in de Kamer bezig met financiën (belastingen), ontwikkelingssamenwerking en rijksuitgaven, maar kwam niet helemaal uit de verf. Na vier jaar kwam er daarom al een einde aan haar lidmaatschap. Bedankte later voor de VVD en was toen enige tijd als onafhankelijke eenling lid van Provinciale Staten van Noord-Holland.

VVD
in de periode 1998-2002: lid Tweede Kamer

voornamen (roepnaam)

Patricia Joan Daisy (Patricia)

personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 16 juli 1965

levensbeschouwing
evangelisch (Evangelische Broedergemeente)

partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot 1987 (enige jaren) 
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), van 1993 tot juni 2005 

hoofdfuncties

  • commercieel juridisch medewerker, van 1988 tot 1992 
  • belastinginspecteur bij de Douane, 1992 
  • beleidsmedewerker sociale zaken 
  • lid raad, deelgemeente Amsterdam-Zuid-Oost, van 1994 tot 1995 
  • lid raad, deelgemeente Amsterdam-Zuid-Oost, van 1997 tot april 1998 
  • wethouder (van welzijn, sport en financiën) deelgemeente Amsterdam-Zuid-Oost, van 17 juni 1997 tot april 1998 
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 23 mei 2002 
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 20 maart 2003 tot 9 januari 2007 (sinds juni 2005 als onafhankelijk lid) 
  • vennoot "Boerenstam Belastingadvies" 

partijpolitieke functies

vorige
  • fractievoorzitter VVD deelgemeenteraad Amsterdam-Zuid-Oost, van 1995 tot juni 1997 
  • lid verkiezingscommissie in 1994, 1997 voor Amsterdam-Zuid-Oost en Amsterdam 

nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Zeister Zending Genootschap 
  • lid bestuur basisschool 
  • voorzitter Stichting Koryo 

opleiding

lager onderwijs
  • Prot.Chr. lagere school 

voortgezet onderwijs
  • atheneum, Prot.Chr. Scholengemeenschap Amsterdam-Oost, van 1977 tot 1983 

hoger beroepsonderwijs
  • opleiding belastinginspecteur te Utrecht, van 1993 tot 1994 
  • opleiding ontvanger te Utrecht, van 1994 tot 1995 

academische studie
  • Nederlands recht: staats-, bestuurs- en internationaal recht, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1983 tot 1988 
  • fiscaal recht, Rijksuniversiteit Leiden, van 1990 tot 1993 

overige opleidingen
  • leergang gemeenteraad/verhouding bestuur-fractie/Amsterdamse (top)kadercursus 

activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met fiscale aangelegenheden en ontwikkelingssamenwerking 

wetenswaardigheden

algemeen
  • Op de dag van haar beëdiging als Tweede Kamerlid droeg zij traditionele Surinaamse kledij 
  • Verliet in juni 2005 de Statenfractie van de VVD vanwege grote inhoudelijke verschillen van inzicht 
  • De rechtbank in Amsterdam veroordeelde haar in januari 2007 wegens uitkeringsfraude tot een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De rechtbank stelde dat zij ruim drie jaar bewust had nagelaten inkomsten van haar werk bij het ministerie van Financiën en als Statenlid te melden, terwijl zij wist dat die van invloed waren op haar wachtgelduitkering als Kamerlid. Zij is tegen het vonnis in hoger beroep gegaan. 

uit de privésfeer
  • Haar vader was dierenverzorger bij de biologische faculteit van de Universiteit van Amsterdam; haar moeder was verpleegkundige 
  • Haar ouders kwamen in 1958 vanuit Suriname naar Nederland 

anekdotes en citaten
  • Hielp tijdens een treinrit op de Schiphollijn bij de arrestatie van een zakkenroller 

woonplaats
Amsterdam

publicaties/bronnen

literatuur/documentatie
  • Aad Wagenaar, "'Ik heb altijd bij de VVD thuisgehoord', Haagsche Courant, 8 februari 1999 
  • Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1999) 

familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd te Amsterdam, 29 november 1991

kinderen
3 dochters

Bovenstaande gegevens zijn ontleend aan het biografisch archief van het Parlementair Documentatiecentrum (PDC) van de Universiteit Leiden en betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was.
Aanvullingen en gemotiveerde correcties ontvangt PDC graag. U kunt hiervoor de "reageer-keuze" aan de rechterzijde van deze pagina gebruiken of uw aanvullingen per post sturen naar PDC, antwoordnummer 10801, 2501 BW Den Haag of per email aan info@biografieen.com.