Hoe zit het eigenlijk met Uw kinderen, en met de rest van Uw familie? Moeten die mee? Of hoeft dat niet?
Antwoord:
Niemand moet mee. Het is wel gebruik dat de kinderen van de koning of koningin zodra zij meerderjarig zijn en geen afstand hebben gedaan van hun recht op de troon de regerend vorst(in) vergezellen. Maar als zij in het buitenland zijn, hoeven zij er niet voor terug te komen.
Zo vergezelt Prins Willem-Alexander zijn moeder. Prinses Máxima is er sinds 2002 ook bij. Prins Friso gaat niet meer mee. Omdat de regering aan de Tweede Kamer geen toestemming heeft gevraagd voor zijn huwelijk met mevrouw Mabel Wisse Smit, behoort prins Friso niet meer tot de mogelijke troonopvolgers.
Het is al vanaf het begin van regeringsperiode van koningin Beatrix gebruik dat de zuster van de koningin, prinses Margriet, en haar echtgenoot, mr. Pieter van Vollenhoven, bij het voorlezen van de troonrede aanwezig zijn.